, 2012-07-11
Članovi Uličnog orkestra Eigen Hulp iz Den Haaga (Nizozemska) posjetili su 9. srpnja 2012. godine Caritasove ustanove za osobe s posebnim potrebama Nazaret, Svetu Obitelj i Emanuel te Dječji vrtić Sveti Josip. Svojom veselom glazbom, razigranošću i dobrim raspoloženjem potaknuli su Caritasove korisnike na ples i veselje, te im uljepšali svakodnevnicu. Iako je temperatura na termometru toga dana dosezala i do 40 stupnjeva to nije omelo niti 20ak uglavnom starijih članova Uličnoga orkestra niti djecu i osobe s posebnim potrebama u želji da se dobro zabave.
I ovog puta smo se uvjerili kako male geste s puno ljubavi i srdačnosti donose nemjerljive pozitivne plodove te kako glazba ima korisne učinke kod osoba s posebnim potrebama.