, 2016-11-21

Na svetkovinu Krista Kralja, posljednju nedjelju u crkvenoj liturgijskoj godini, osobe s posebnim potrebama iz radionica Emanuel i Nazaret, zajedno sa svojim voditeljima i ravnateljem Caritasa dr.don Antom Komadinom boravili su u župi Dračevo. Na poziv župnika don Vinka Raguža došli su se predstaviti i pokazati što rade kroz godinu, te svoje rukotvorine ponuditi vjernicima ove župe koji su ih dočekali vesela i otvorena srca. Sudjelovali su na dvjema svetim misama koje je predvodio don Ante Komadina. U propovijedi je govorio o Kristu Kralju i njegovom kraljevstvu koje je apsolutno, a s druge strane naglasio je i kako smo svi u relativnom smislu kraljevi svojih života i života ljudi koji nas okružuju zahvaljujući prije svega razumu te slobodnoj volji i odgovornosti koju imamo. isto tako vjernicima je Ukratko predstavio i Caritasovo zalaganje i skrb za osobe s posebnim potrebama.

Iako su zbog promjenljivog i nepredvidivog vremena rukotvorine iz radionica Emanuel i Nazaret bile izložene u vjeronaučnoj dvorani, veliki broj vjernika je svratio i svojom kupnjom pomogao rad ovih radionica te na taj način dao podršku osobama s invaliditetom kao korisnim i vrijednim članovima društva. Svima iskreno zahvaljujemo. Prije svega župniku don Vinku koji je animirao svoje župljane u svim pripremnim aktivnostima te svima onima koji su svojim zalaganjem učinili da boravak osoba s posebnim potrebama u župi Dračevo bude ugodan i nezaboravan.