SUSRET RAVNATELJA CARITASA I PREDSJEDNIKA VLADE HNŽ

13.11.2019 15:29

Dr. sc. Nevenko Herceg, predsjednik Vlade Hercegovačko-neretvanske županije susreo se danas s mons. Željkom Majićem, novoimenovanim ravnateljem Caritasa Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije.

Zahvalivši predsjedniku Hercegu na srdačnu prijamu i čestitkama na imenovanju, mons. Majić govorio je o radu i budućim planovima Caritasa, poglavito karitativnih ustanova. Na poseban način osvrnuo se na rad Rehabilitacijskog centra za osobe s posebnim potrebama ''Sveta Obitelj'' u Mostaru i Doma za stare i iznemogle osobe s hospicijem ''Betanija'' u Čapljini.

''Kako bismo pokušali odgovoriti na potrebe ljudi i vremena, djelovanje Caritasa hercegovačkih biskupija ostvaruje se kroz razne projekte i ustanove. Rad Caritasovih ustanova omogućen je zahvaljujući financijskoj pomoći inozemnih i domaćih dobročinitelja koji su prepoznali vrijednost i potrebu karitativnog djelovanja te svojim doprinosom i sami sudjeluju u ostvarivanju njegove misije''. – kazao je mons. Majić.

Predsjednik Herceg istaknuo je značaj karitativnih ustanova koje, s puno ljubavi i entuzijazma, skrbe o najpotrebitijim članovim našeg društva.

„Caritas Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije ima i imat će potporu Vlade Hercegovačko-neretvanske županije. Svjesni potreba koje imate, Vlada će i dalje, sukladno mogućnostima, nastaviti financijski podupirati Vaš rad“. - kazao je predsjednik Herceg.

Također, predsjednik Herceg je istaknuo kako će, zajedno s odgovornim osobama koje zastupaju vjerske zajednice, biti nastavljene aktivnosti u svezi sa zdravstvenim osiguranjem vjerskih službenika koji nisu osigurani po drugom temelju za što se osobno zalagao od samog preuzimanja dužnosti.

Na sastanku je razgovarano i o nizu drugih bitnih tema koje su u interesu društva.

Preuzeto sa stranice Vlade HNŽ