Potpisan sporazum o suradnji između Caritasa Mostar i Filozofskog fakulteta SUM-a

01.02.2023 15:51

Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Mostaru, 1. veljače 2023. godine, v. d. dekana Fakulteta prof. dr. sc. Dražen Barbarić i ravnatelj Caritasa biskupija Mostar-Duvno i Trebinje-Mrkan don Željko Majić potpisali su sporazum o suradnji u području visokog obrazovanja, znanosti, studentske prakse i projekata uključujući obrazovne i kulturne aspekte. Potpisani sporazum o suradnji između ovih dviju institucija ima za cilj otvoriti svoje resurse prema općem dobru i doprinosu lokalnoj zajednici.

Suradnja je dogovorena u područjima kreiranja i realiziranja zajedničkih programa, provedbi zajedničkih znanstveno-istraživačkih projekata, razmjeni istraživačkog i stručnog osoblja, organiziranja stručnih predavanja, radionica, konferencija, seminara i drugih oblika cjeloživotnog obrazovanja te u stalnim područjima od društvene koristi.

Potpisani sporazum posebno je značajan u organiziranju studentske prakse, ne samo za Socijalni rad nego i za ostale studijske programe poput psihologije, logopedije, jezika i drugih. Studentima Filozofskog fakulteta bit će omogućeno stjecanje prakse i iskustvenog učenja kroz rad u Caritasovim socijalnim ustanovama i projektima.

Caritasov Centar za djecu, mlade i obitelji Spes Obiteljski centar mogu uključivati studente socijalnog rada i drugih studijskih programa u rad s edukativnim, kreativnim i socijalizacijskim skupinama djece i mladih, rad u individualnom savjetovanju adolescenata te u preventivnim radionicama. Ovim sporazumom se želi pobuditi i/ili probuditi empatiju, humanost, karitativnost i društvenu odgovornost studenata i nastavnika Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru.